Cellulit

Cellulit.

Każda z nas ma jakieś postanowienia noworoczne. Jedni rzucają palenie, inni postanawiają przez kilka miesięcy zrezygnować ze słodyczy, jeszcze inni zaczynają uprawiać sport. Najpopularniejszym chyba jednak noworocznym postanowieniem okazuje się być kwestia odchudzania. Dla jednych jest to parę kilogramów, dla innych kilkanaście. Jeszcze inni muszą zmagać się z nadwaga a co się z tym wiąże, schudnąć bardzo dużo.
Wielkimi krokami zbliża się wiosna i coraz cieplejsze dni. Trzeba będzie zrzucić ciepłe kurtki, które niejednokrotnie doskonale maskują to, co pod nimi ukrywamy. Proces chudnięcia ma to do siebie, że wraz z jego postępem zmienia się również nasze ciało oraz skóra. Bardzo często, niezależnie od tego czy się odchudzamy czy tez nie, naszym nieodłącznym towarzyszem jest cellulit.
Cellulit nie zawsze towarzyszy otyłości. Walczą z nim również kobiety młode i szczupłe. Cellulit to właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia - nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje wraz z obrzękowo - włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Cellulit pojawia się zazwyczaj w okresie dojrzewania i niejednokrotnie pozostaje z nami na zawsze. Podejmując walkę z cellulitem trzeba liczyć się z tym, że walka ta będzie wymagała poświęceń, rezygnacji z niektórych nawyków i zmiany trybu życia. Rozpoczynamy od wyeliminowania codziennych lub często powtarzanych nawyków. Może być to np. noszenie zbyt obcisłej odzieży, która utrudnia swobodny przepływ krwi oraz limfy przyczyniając się tym samym do powstawania pomarańczowej skórki. Staramy się pić duże ilości wody, która usprawnia wydalanie toksyn z organizmu. Zalecane dzienne spożycie wody to około 2 litry. Następną bardzo istotną kwestią jest wprowadzenie chociażby minimalnej ilości ruchu, zmniejszenie ilości spożywanych cukrów oraz węglowodanów.
Uwzględniając to wszystko, możemy pomyśleć o zabiegach kosmetycznych. Masaż bańka chińską, masaż podciśnieniowy czy inaczej mówiąc próżniowy, liposukcja ultradźwiękowa z podczerwienią Infrared, body wrapping z zastosowaniem maski antycellulitowej, czy np. specjalne bandaże nasączone bogactwem antycellulitowych składników to najlepsze z tańszych metod znacznej redukcji cellulitu. Najlepiej łączyć je wszystkie razem a przyniosą bardzo dobre efekty. Kurację antycellulitową najlepiej rozpocząć już zimą ponieważ jest to proces rozłożony w czasie i na efekt końcowy trzeba trochę poczekać. Aby więc pięknie wyglądać latem i na plaży nie wstydzić się swojego wyglądu już teraz pomyśl o skutecznych zabiegach na cellulit.